כיצד טראמפ מתמודד עם שירותי הבריאות של ארה"ב ?

מערכת הבריאות ארהב

בקמפיין הבחירות שלו דונלד טראמפ יצא בהכרזות רבות, בין השאר הוא הבטיח לבטל את הרפורמה בשירותי ביטוח הבריאות שיזם הנשיא לשעבר אובמה. כמו כן, הנשיא טראמפ הבטיח לבוחריו תוך התמקדות באנשי עסקים ומשקיעים, כי יפעל להפחתת מסים וינהיג רפורמה כללית ברשויות המס על מנת לעודד השקעות ויזמות וכדי לגרום לפריחה מחדש של כלכלת ארה"ב.

עם היבחרו כנשיא ארצות הברית החל טראמפ לפעול לביטול הרפורמה בשירות הבריאות שידועה בשם אובמה קר, בקושי רב ובניצחון דחוק הוא הצליח להעביר חוק לביטול אובמה קר בבית הנבחרים האמריקאי, ולאחר שזקף זאת לזכותו הוא נחל תבוסה מכאיבה בסנאט על חודם של שני קולות.

התבוסה בסנאט גרמה לרבים מבוחריו, לתהות האם הנשיא החדש יוכל לממש את שאר הבטחות הבחירות שלו. ראוי לציין כי לכל אורך קמפיין הבחירות וגם לאחר היבחרו כנשיא ארצות הברית, טראמפ טען כי הוא מביא את יכולותיו כאיש עסקים ולכן הוא עומד לשנות דברים רבים ולהתנהל בדרך על ניהול עסקאות. אם כן, התבוסה בסנאט לביטול הרפורמה הנקראת אובמה קר, שרבים טוענים כי למרות שהיא לא מושלמת היא חשובה עבור מיליוני אזרחים בארצות הברית. מעניין לראות כיצד טראמפ יוכל להוכיח כי ביכולתו להנהיג רפורמה בכלכלת האמריקאית כדי לחזק אותה ולהיטיב עם העם.

פיחות מהיר בשער הדולר

כאמור, ביטול אובמה קר נחשבת לאחת מהבטחות הבחירות המרכזיות של הנשיא טראמפ. עם זאת, חשוב לדעת כי הרפורמה שאובמה הצליח להעביר בסנאט נחשבת לאחד החוקים החברתיים החשובים ביותר שנחקקו בממשל האמריקאי, וזאת לאחר שנשיאים מהמפלגה הרפובליקנית והדמוקרטית לא הצליחו לקדם ולשנות את המערכת הקיימת. למעשה, הרפורמה של אובמה בשירותי ביטוח הבריאות גרמה לשינוי רב במערכת, סייעה למיליוני אמריקאים להיות מבוטחים במחיר שפוי, והרפורמה יצרה גם מאות אלפי משרות חדשות שסייעו להפחית את אחוז האבטלה במדינה.

כאשר טראמפ נבחר הוא התחיל בכל כוחו ליישם את השינוי שהבטיח לביטול אובמה קר, עם זאת לא היה לו את הרוב המתאים בסנאט, ומעבר לכך גם במפלגה הרפובליקנית היו כאלה שטענו שהרפורמה של אובמה טובה ואין צורך לבטלה, אלא רק לבצע מספר שינויים. לכן, טראמפ לא צלח במשימתו, וכך הוא גם איבד את אמון המשקיעים שבחרו בו כדי להביא לשינוי בכלכלה.

חשוב להדגיש כי הרפורמה בשירותי ביטוח הבריאות של אובמה רחוקה מלהיות מושלמת, חלק מהציבור נפגע ממנה בגלל עליית המחירים בביטוחי הבריאות, אך היא גם סייעה לתושבים רבים במדינה.

השאר תגובה