ארה"ב והסכסוך עם צפון-קוריאה

קים ג'ונג און, שליט צפון קוריאה, עושה בתקופה האחרונה לא מעט כאב ראש לנשיא טראמפ, ליפן, לדרום קוריאה ולראשי מדינות המערב. לאור האיומים הבלתי פוסקים שלו על יפן ודרום קוריאה, כמו גם האיומים שלו על תושבי ארצות הברית, נדרש הנשיא טראמפ לקבל החלטה כיצד לפעול מולו נכון ובחוכמה, במיוחד עכשיו, בעקבות הניסויים הבלתי פוסקים של צפון קוריאה בטילים בליסטיים המסוגלים לשאת ראשי נפץ גרעיניים ולפגוע במטרות הנמצאות אלפי קילומטרים מהמדינה.

בעוד הצבא האמריקאי לא ממהר לפעול צבאית נגד צפון קוריאה, בנות הברית של ארצות הברית הנמצאות תחת איום בלתי פוסק, פונות בבקשת עזרה לנשיא טראמפ כדי לפעול בהצלחה מול השליט הצפון קוריאני. למעשה, לנשיא טראמפ אין מנוס אלא להחליט כיצד לפעול מול האיום הצפון קוריאני, לכל החלטה ולכל פעולה יש השלכות מרחיקות לכת על כל העולם.

צפון קוריאה מגבירה את שיתוף הפעולה שלה עם איראן ועם מדינות נוספות בציר הרשע, לכן לכל פעולה או הימנעות מפעולה יש גם השלכות על אזורים אחרים בעולם כמו המפרץ הפרסי, המזרח התיכון ועוד. במידה והנשיא טראמפ יחליט יחד עם ראשי הצבא האמריקאי להימנע מפעולה צבאית עלול הדבר להחליש את מעמדה של ארה"ב כמעצמה העליונה בעולם, כמו כן הדבר עלול לחזק את השליט הצפון קוריאני ולעודד אותו להגביר את איומיו ואולי אפילו לפעול נגד יפן, דרום קוריאה וארצות הברית.

פעולה צבאית נגד צפון קוריאה עלולה לסבך את הצבא האמריקאי ולגרום לשליט קים ג'ונג און לממש את איומיו ולהשליך פצצות גרעין על ערים מרכזיות בארצות הברית ועל בנות הברית של האמריקאים. לכן, זהו פלונטר מורכב המחייב את הנשיא טראמפ לקבל החלטה שקולה ואחראית, וככל הנראה כאב הראש הצפון קוריאני אינו עומד להיעלם סתם כך, אלא יחייב את טראמפ לקבל החלטה אסטרטגית כיצד לפעול.

צפון קוריאה עורכת ניסויים בלתי פוסקים כדי לפתח טילים בליסטיים ארוכי טווח, הימצאותו של נשק גרעיני בידי שליט מטורף עלולה לגרום לחלום בלהות לא רק ליפנים ולדרום קוריאניים, אלא גם לסינים. כיום הממשל הסיני עדיין מקיים קשרי מסחר עם צפון קוריאה, אך ההגמוניה של הענק הסיני נפגעת בגלל היכולת הגרעינית של קים ג'ונג און, כאשר סין אינה מעוניינת בפעולה של הצבא האמריקאי, אך מצד שני אינה יכולה לקבל את פעולותיו של השליט, ולבטח הסינים לא מעוניינים שמאות אלפי פליטים יגיעו למדינה לאחר בריחתם מצפון קוריאה בעקבות כניסת כוחות הצבא האמריקאי.

השאר תגובה