היחסים המורכבים של הנשיא טראמפ והתקשורת

 

מרגע היבחרו כנשיא ארה"ב דונאלד טראמפ מרבה לשנות את דעותיו, הוא נוהג לזגזג בין נושאים ולטפטף לערוצי התקשורת השמצות שונות, הוא גם עושה שימוש רב בטוויטר ומצייץ שם לכל מי שרק מוכן לקרוא את דבריו. טראמפ שהטביע את המונח פייק ניוז מנהל מלחמה עקבית עם ערוצי התקשורת השונים בארה"ב, לכן אין זה פלא כי ערוצי התקשורת משיבים מלחמה חזרה ואינם מאפשרים לו לשנות נושאים בזמן שהוא משיב לשאלות.

טראמפ מככב בערוצי התקשורת בארה"ב ובכל העולם, ולעתים נדמה כי הוא החל ליצור חדשות משלו במקום להגיב לנושאים המתרחשים בזמן אמת באמריקה ובשאר העולם. בערוצי התקשורת השונים מבליטים את הסתירות בין דבריו של טראמפ לפני מינויו לנשיא ארצות הברית לבין דבריו לאחר מכן, לדוגמה בנושאים חשובים וקריטיים, ביניהם גם נושאים רלוונטיים הקשורים לישראל כגון העברת שגרירות ארה"ב לירושלים ובנושאים הקשורים לסכסוך בין ישראל לפלסטינים.

מאבק מתמשך בין הנשיא לתקשורת

אמנם, מאבקים בין נשיאי ארה"ב לגופי התקשורת אינם דבר חדש, אך המאבק בין טראמפ לתקשורת שבר את כל השיאים. למעשה, המאבק החל כבר עם הכרזתו של טראמפ על כוונתו להתמודד לנשיאות ארה"ב,  דונלד טראמפ זכה לאורך הקמפיין בסיקור תקשורתי יוצא דופן שטרם נראה כמותו לפני כן.

במהלך המאבק הסוער בין טראמפ לתקשורת נאלצו להתפטר 3 עיתונאים ידועים ברשת התקשורת CNN, וידוע כי נשיא ארה"ב אינו אוהב בלשון המעטה את רשת CNN, לכן הוא שמח בפיטורי העובדים וכך לדבריו הצליח להוכיח קבל עם ועדה את נושא הפייק ניוז, מושג אהוב עליו בו הוא מרבה להשתמש בכל מקום.

טראמפ החל לתקוף חזיתית עיתונאים מרשתות תקשורת שונות, לדוגמה מגישת תוכנת הבוקר מירה ברזז'ינסקי, כאמור הוא עושה שימוש מרחב בחשבון הטוויטר שלו ולמעשה הוא יוצר חדשות משלו ולא מתייחס לנושאים הקיימים, עם זאת ראוי להמתין ולראות כיצד יתנהלו הדברים ביניהם בזמן משברי אמת כמו מלחמה עם צפון קוריאה, משבר כלכלי וכדומה.

השאר תגובה