תעשיית ה-Fintech  מובילה שינוי בכללי המשחק

בענפים המסורתיים של שירותי ביטוח, ניהול נכסים ופיננסיים חלים לאחרונה שינויים מהירים. מצד אחד, כניסתם של מודלים עסקיים חדשים, המשולבים בשינויים טכנולוגיים, מעניקה אפשרויות חדשות ליצירה של ערך וצמיחה, ומצד שני מופיעים אתגרים בשמירה על תחרותיות. (לחץ לכתבה המלאה שפורסמה ב- FORBES)

תעשיית ה-Fintech  מאופיינת במגוון כלים אנליטיים, אלגוריתמים וטכנולוגיות המיועדים לאיסוף ובדיקות כמויות נרחבות של נתונים, כאשר המטרה היא להעניק לגורמים בענפי השירותים הפיננסיים יתרונות תחרותיים. ביין היתר, יישומי ה- Fintech  כוללים אחסון ענן, כריית נתונים, פתרונות מסחר, blockchain, פלטפורמות דיגיטליות ו- cryptocurrency.

כנס המשקיעים של FinTLV

בשאלה כיצד מאתרים הזדמנויות השקעה בשווקים החדשים האלו דנה קרן ההשקעותFintech  במסגרת כנס משקיעים של FinTLV. הקרן מתמקדת בהשקעות בחברות סטרטאפ גדולות או בתחילת הדרך, והגישה המובילה אותה היא שההתפתחויות הטכנולוגיות, המלוות בכמויות עצומות של נתונים, מסוגלים לייצר הזדמנויות עסקיות חדשות במודלים המסורתיים. הקרן הציגה בכנס סקירה של השוק בישראל (שהינה מהמובילות בענף בעולם), וכן של מגמות מרכזיות בענפי השירותים הפיננסיים ושל הזדמנויות להשקעה.

הכנס נערך בסוף ינואר האחרון ונכחו בו בין היתר מייסד קידרון יועצים, מארק ב. סגל, המחזיק בניסיון רב במועצותיהן של חברות טכנולוגיות, שגריר ישראל בארה"ב לשעבר מייקל ב. אורן, ויושב הראש הביצועי של Integrated Asset Management Plc, עמנואל ארביב, המשמש גם בתור מנהל ההשקעות בקרן Fintech . יש לציין כי מדובר בקרן משנה ב- SICAV SIFAV השקעות משולבות, קבוצה המתחילה כיום להשקיע בעשרות חברות בינלאומיות, למרות שרוב השקעותיה יעמדו בהקשרים עם ישראל. FinTLV מתעתדת אף היא להשקיע בחברות שפעילותן מתמקדת בטכנולוגיות העומדות בדרישותיה האמיתיות של התעשייה, ומכאן מייצרות מגוון שירותים חדשים פוטנציאליים. FinTLV עומדת לזהות את ההזדמנויות העסקיות באמצעות רשת אנשי קשר וניהול של שותפויות.

סביבת העבודה FinTLV Innovation Zone 

תחילת פעילותה של קרן ההשקעותFintech  צפויה להביא למגוון הזדמנויות עסקיות, בין היתר בזכות הפעילות של FINTLV לחיבור בין גורמי תעשייה מובילים עם מרכז המערך האקונומי, ולסגירה של פערים בין ביקוש להיצע. ביתר פירוט, סביבת העבודה FinTLV Innovation Zone מורכבת מגופים בינלאומיים מובילים וידועים כגון AIG AMSTERDAM, Munich Re, BNP Paribas, Swiss Re, Allianz ו- Trade Bank, וחברותFintech  הפועלות בה זוכות לליווי מקצועי רב ערך מיועצים מנוסים. הפרויקט הינו פרי שיתוף פעולה עם SOSA, מרכז מוביל בארץ לקרנות הון סיכון אשר מטרתו לתמוך בעסקים חדשים, ובסטרטאפים.

 

השאר תגובה