המסחר של טראמפ

אפילו העיתון NYT היה חייב להודות שטראמפ היה "על קרקע בטוחה כאשר האשים את סין" במנהגי מסחר נלוזים, גם בעוד שהעיתון ממשיך לטעון שהוא ניגש לנושא הזה בדרך הלא נכונה. הבה ננסה להבהיר את זה. טראמפ איבחן נכון את המצב, אך טיפל בו בצורה שגויה. אולי יש משהו בדבריהם, כאשר הם אומרים, למשל, שהפתרונות שלו חצי אפויים.

אך יתכן שדווקא השאלה המעניינת יותר לא נשאלת – למה לקח כ"כ הרבה זמן להבין שארה"ב סבלה מהתעללות מסחרית במשך עשורים, ומדוע אף נשיא נאור, מנומס ומשכיל אחר לא היה מסוגל לדבר על הבעיה ולהציע פתרון 'אפוי לגמרי'?

מדוע יקיר הליברלים, מר אובמה, לא עשה כלום בנדון? אולי אם הוא היה פועל, הוא היה עושה זאת באלגנטיות רבה יותר? אך האמת היא שאף אחד לא פעל. באופן דומה, נשיאים קודמים בחרו שלא להתמודד עם בעיית קוריאה הצפונית, עם בעיית בירת ירושלים, והחשוב מכל, הנשיא הנוכחי לא מתכוון לתת לעסקה הגרועה שקודמו הציג כפסגת הישגיו להפוך את איראן למעצמה גרעינית… רק לא כרגע, אלא בעוד כמה שנים.

יתכן שטראפ אינו יודע להתבטא ברהיטות, אינו אלגנטי, אינו נאמן ואינו תקין פוליטית, אך נראה שהוא מסוגל להצביע על עוולות גדולות, ולהתחיל לפעול לגביהן.